Jubilált a Krúdy Kör
(képes beszámoló a cikk végén)
Szinte pillanatok alatt telt el öt év. Ugyanis éppen ennyi ideje rendezi meg a Krúdy Kör havi rendszerességgel a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Eötvös utcai fiókjában kiállítással, verssel, zenével egybekötött programját.
A jubileumi ünnepségre pedig az elmúlt héten került sor, melyen a korábbi hagyományoknak megfelelően Kanizsa József író, költő, a délután házigazdája köszöntötte az egybegyűlteket.
A programon ismét a zene, a tánc, a képzőművészet és az irodalom kapott főszerepet. Simon M. Veronika, Munkácsy-díjas és Krúdy-díjas festőművész, aki már maga is állított ki ebben a könyvtárban, elhozta tanítványait és tanítványai alkotásait. Így ezekben a napokban a könyvtár falain megtekinthetőek Balogh Ibolya, Gy. Simon Margit, Matúz Péter alkotásai.
Felcsendültek megzenésített versek is, melyeket Enyedi Béla daltulajdonos adott elő, míg Király Lajos író, költő és Hámori András író, aki maga is a XV. kerületben él saját műveit olvasta fel. Utóbbi novelláját néhány órával korábban vetette papírra, mellyel hatalmas sikert aratott. A zenés irodalmi műsoron a Táncsics család leszármazottja, Stancsics Erzsébet is fellépett, aki saját verseit szavalta el.
A fiatal generációt Nagy Bálint és Salis Julien Priscilla, a Benkő István Református Általános Iskola és Gimnázium tanulói képviselték, akik verssel és énekkel kedveskedtek a közönségnek, míg Zséli Mihály, Érczhegyi Ildikó a Magyar Népi Együttes szólótáncosai négy unokájukkal mezőségi táncot adtak elő.
A jubileumi programon Hajdu László polgármester, országgyűlési képviselő is részt vett, aki egyrészt a program szervezőinek kedveskedett ajándékkal, másrészt köszöntő gondolataiban kiemelte, hogy bár a Krúdy Körnek számos Kőbányán élő, alkotó tagja is van, a távolság megrövidül az által, hogy a művészetek áramlatai nem ismernek határokat, és ebben nagy szerepe van Kanizsa Józsefnek.
Kanizsa József és az Eötvös Könyvtár vezetője Goldoványi Zoltán kapcsolata nem új keletű, miután a könyvtáros hosszú időn keresztül Kőbányán dolgozott, és épp ezért a programsorozatot is felkarolta. Neki is köszönhető, hogy öt éve színvonalasan, érdeklődő közönség előtt zajlanak többek között ezek az irodalmi délutánok.
Kapcsolódó cikkek:
Családias körben a Krúdy Kör íróival
Találkozó az íróházaspárral
Muravidék és Sikoly
Gyerekek, versek, festmények
Szolnokról érkeztek az írók, költők, képzőművészek…
Költészetről a Krúdy Kör rendezvényén
Irodalmi délután és kiállítás
Játszva olvassunk, olvasva játsszunk együtt!
Kiállítás és könyvbemutató- anya és fia
Irodalmi folyóirat mutatkozott be
A természet csodái és a történelem
Üvegfestészet az Eötvös Könyvtárban
Folytatódott az irodalmi- és képzőművészeti soroza…
Kettős ünnep irodalommal, s festészettel
Ízelítő a Pécsiek költészetéből
Az ajkai képzőművészek látogatása
Anyák napi verses bemutatkozás a Eötvös Könyvtárba…
Mi nem pénecoltunk el semmit
Őszi képek, ősz az irodalomban az Eötvös Könyvtárb…
A Nagy Olvashow az Eötvösben
Huszonöt év- Krúdy Kör ünnep kiállítással
Mikulástól Karácsonyig
Új év-új programok az Eötvös Könyvtárban
Alkotók, a gyerekek és az ünnep
Nőnap és a természet
Női költők az Eötvösben
Anyaversek, festmények, zene és ének
Táblaképek az Eötvös Könyvtárban
Színház, vers, fotók
Knáb László „sokszínűsége”
Advent idején
Generációk között
Mesterek és tanítványok
Kiállítás és író-olvasó találkozó
Könyvbemutató és kiállítás
Nagypapák és unokák
Mester és tanítványai kiállítás az Eötvös Könyvtár…
Képes beszámoló