Menu

Ismét volt emlékfutás

2005.10.17.

A legkisebbektől a legnagyobbakig ismét több százan teljesítették az 1956 méteres távot október 15-én a 13 aradi vértanú és 1956 tiszteletére rendezett emlékfutáson.

Az állandó szervező, Kovács Ferencné Erzsike testnevelő tanár elmondta, hogy hetedik alkalommal rendezték meg ezen a távon a futást a Szentmihályi úti szánkódomb környékén. Mint minden évben, így idén is a szponzorok támogatásának köszönhetően minden részt vevő kapott emléklapot és kisebb-nagyobb ajándékot. A Czabán Általános Iskola diákjai közül tizennégyen voltak azok, akik egy-egy állomáson – egymástól kb. 150 méterre – tartották a 13 aradi vértanú valamint Batthyány Lajos képét.
A legfiatalabb részt vevő Ormai Botond volt, aki még három éves sem múlt el, míg a legidősebb futó címet a már 74 éves Nagy József nyerte el. Józsi bácsi a Mézeskalács téren lakik és csak ritkán edz, viszont nagy érdemnek tekinthető, hogy a távot teljesítette, mivel szívvel operálták.
A levegő hideg volt, ám ennek ellenére nagyon sokan gyűltek össze a futás helyszínén, majd szinte percek alatt teljesítette mindenki a megadott távot. Így az előzetes terveknek megfelelően kategóriánként lehetett győztest hirdetni, illetve a tombolajegyekért járó jutalmak is gazdára leltek.

1-2. osztályos fiúk:
I. Horváth Kristóf- Hallássérültek Általános Iskolája (Zugló)

I. Dalló Szabolcs- Kolozsvár Általános Iskola
II. Papp Attila – Hallássérültek Általános Iskolája (Zugló)
III. Tóth Ákos – Kolozsvár Általános Iskola

3-4. osztályos lányok:
I. Pataki Réka- Kolozsvár Általános Iskola
II. Nagy Szabina- Hallássérültek Általános Iskolája (Zugló)

III. Gulyás Gabriella

A program támogatója volt: Pilisi Parkerdő Rt. Budapesti Erdészet, XV. kerületi Önkormányzat, XV. kerületi Rendőrkapitányság, Mátyás vendéglő, Corner Étterem, Éva Szalon, Illatszertál az Újpalotai Csarnoknál, Hajtány, Kőrakás parki vegyesbolt, Margit Patika, Zsókavár Patika, Vadon Sport, Víg Kalmár Étterem, Hartel, Nideki, CBA (Páskomliget utca és Zsókavár utca), Hubay ABC, Arzenál Kft., Harangvirág Cukrászda.
A program szervezője volt a Czabán DSE és a Kolozsvár DSE.