Menu

Semmelweis Ignác születése napján
(képes beszámoló a cikk végén)

2006.07.01.

A nevezetes napok alkalmat adnak arra, hogy egy szakma felé forduljanak az emberek: az egészségügyi szolgáltatással pedig nap mint nap mindenki találkozik valamilyen formában.

Az egészségügyben dolgozók ünneplésére épp ezért minden év július 1-jén, Semmelweis Ignác születésnapján kerül sor, ugyanis az ?anyák megmentője? 1818-ban ezen a napon született.
1906-ban a Semmelweis Emlékbizottság állíttatott fel az orvos tiszteletére egy szobrot az Erzsébet téren, melyet az orvosegyetem tanárai és diákjai minden évben megkoszorúztak. A II. világháborút követően a mai végleges helyére, a Szent Rókus kápolna előtti térre került a Stróbl Alajos által készített szobor, hiszen ebben a kórházban dolgozott Semmelweis Ignác.
A Semmelweis Nap alkalmából a polgármesteri hivatal Dísztermében június 30-án ünnepeltek a kerület egészségügyi dolgozói, a szociális intézmények munkatársai valamint a bölcsődék, óvodák munkatársai.
Az ünnepségen Reiszné Naszádi Magdolna a Szociális és Egészségügyi Osztály munkatársa köszöntötte a meghívottakat, s ezen belül Hajdu László polgármestert, Király Csaba alpolgármestert, dr. Herczeg Julianna aljegyzőt, Marsovszky Györgynét a Szociálpolitikai és Egészségügyi Bizottság elnökét, Kovácsné Márkus Éva osztályvezető asszonyt és az intézmények vezetőit.
A program első részében Zsédenyi Adrienn művésznő előadásában zenés összeállítást hallgathattak meg az ünneplők. Ezután egy nem várt, sajnálatos eseményt kellett bejelentenie Reiszné Naszádi Magdolnának.
-Most jutott tudomásunkra, hogy Dr. Lászai György háziorvos, a Rákospalotai Orvosi Kamara Háziorvosi Szekciójának elnöke váratlanul elhunyt. Osztozunk a család fájdalmában, és a kollégái valamint betegei által elismert és szeretett háziorvosunk emlékét örökre megőrizzük.
Dr. Lászai György emlékének egy perces néma felállással adóztak a résztvevők, majd Király Csaba alpolgármester tartotta meg ünnepi köszöntőjét.
-Ezen napon az ország minden településén ünnepséggel emlékeznek meg az igen fiatalon, mindössze 47 éves korában elhunyt nagyszerű orvos, dr. Semmelweis Ignác Fülöp születésnapjáról. Kerületünkben is minden évben ezen a napon tisztelgünk az ?Anyák megmentője? emlékének. Régi hagyomány nálunk, hogy ez alkalomból vetünk számot mind az egészségügy-, mind a szociális területen az elmúlt egy év alatt elért eredményeinkről, sikereinkről. Ezeket az eredményeket, ezeket a sikereket együtt értük el, hiszen az Önök áldozatos munkája nélkül nem valósulhatott volna meg. Az egészségügyben és a szociális területen dolgozó kollégák, munkatársak mindennapos pontos, precíz, sokszor önfeláldozó munkavégzése kellett ahhoz, hogy kerületünk közel 84 ezer fős lakosságát szinte problémamentesen ?kiszolgáljuk?, vagyis gyógyítsuk, segítsünk megőrizni egészségét, javítsunk életkörülményein, támogassuk az esetlegesen felmerülő problémáik megoldását. Mindezeket a feladatokat megközelítőleg 600 fő munkatárs végzi kerületünkben.

Ezután az alpolgármester néhány mondatban felidézte az elmúlt egy év sikereit, intézményenként. Szociális területen az Egyesített Szociális Intézmény látja el a személyes gondoskodással összefüggő tennivalókat, mely felöleli az idősek otthoni gondozására, a nappali ellátásra és átmeneti elhelyezésre vonatkozó feladatokat. A 2004 évben új szolgáltatásként bevezetésre került jelzőrendszeres gondozásnak igen jó visszhangja volt a kerületben és egyre több idős, beteg kéri e szolgáltatás biztosítását.

A szociális ellátó rendszeren belül gyermekvédelmi tevékenységet is folytatnak, a gyermekjóléti szolgálat az ESZI-hez lett integrálva. A szolgálat feladatai közé tartozik a kapcsolattartási (láthatási) ügyelet megszervezése, a helyettes szülői ellátás biztosítása és az utcai szociális munka továbbfejlesztése.

Az Egyesített Szociális Intézmény 500 idős korú részére biztosít naponta ? hét végén is ? ebédet és több mint 100 időskorú otthoni gondozását, ápolását látják el. Kerületünkben sok az egyedülálló vagy egyedül élő idős, beteg ember, akiknél nem csak fizikai, hanem pszichés gondozást is kell a gondozó szolgálatnak végezni.

A szociális gondozás két rendkívül hatékony és nehéz területe a fogyatékos gyermekek, fiatalok ellátása, melynek nappali jellegű szolgáltatásait az Értelmi Fogyatékosok Napközi Otthona és a Fejlesztő Gondozó Központ látja el. Az ÉNO-ban 32 fiatal felnőtt középsúlyos értelmi fogyatékos nappali felügyeletét, foglalkoztatását, gondozását biztosítják. A munkatársak kiváló szakmai munkát végeznek.

Fontos megemlítenünk a Családsegítő Szolgálat tevékenységét, melyre az egyre bővülő szolgáltatás a jellemző. Tevékenységük az elmúlt években kibővült a háztartási adósságkezelési tanácsadással, melynek a hátralékok kezelésében, rendezésében, a családokkal való foglalkozásban kiemelkedő szerepe van. Évente több mint 4000 családdal kerülnek kapcsolatba. Évek óta eredményesen működik a munka nélküli fiatalokat segítő tanácsadó iroda és a felnőtt munka nélküliekkel foglalkozó iroda. A MUFTI 1200 fiatallal, a TAMUSZ pedig 170 kerületi lakos problémájával, állásügyével foglalkozott, részükre tréningeket, állásbörzéket szerveztek és nagy szerepük van a munkavállalásra való felkészítésben. Az intézményhez tartozó speciális étkezdében közel 10 ezer ebédet osztanak ki rászorulók és hajléktalanok részére. A hajléktalanok ellátásáról hétvégeken és ünnepnapokon is gondoskodnak. Részükre rendszeres orvosi ellátást, tisztálkodási lehetőséget is biztosítanak.

A XV. ker. Egyesített Bölcsődék 430 gyermek nappali ellátását biztosította. Jelentős emelkedés tapasztalható az igénybevétel területén, bölcsődéink feltöltöttsége eléri 130 %-ot. de ezzel együtt is a kihasználtság kb. 80 %-os. A bölcsődékben az udvari játékok felújítására kerültek, így a játszó udvarok ma már az EU-s előírásoknak megfelelnek. Főzőkonyháink megfelelnek a HACCP előírásainak. Bölcsődéink szakmai tevékenysége példaértékű.

A Szociális Foglalkoztató beteg, sérült kerületi lakosok részére biztosít ? elsősorban bedolgozói jogviszonyban végezhető ? tevékenységet. A foglalkoztatottak száma 130 fő. A Foglalkoztató nehéz körülmények között látja el feladatát, mivel állandó megrendelésük nincs, ezért naponta meg kell küzdeniük az újabb munka megszerzésért.

A Szociális törvény előírja a települési önkormányzatok számára, hogy a rászorult személyek részére biztosítandó szolgáltatási feladatok meghatározása érdekében szolgáltatástervezési koncepciót készítsenek 2004. december 31-i határidővel és a koncepciót 2 évente vizsgálják felül aktualizálják.

A koncepció felülvizsgálata megtörtént az eredi összeállítás konkrét adatokkal a 2004. és 2005. évekre kiegészítésre került. A koncepció több fejezete az időközben módosított szociális törvény előírásai alapján átdolgozásra került.

A koncepcióba foglalt elképzelések, hiányzó ellátások 2005-2006. évi megvalósításai közül a legfontosabbakat emelném ki:

a szociális segélyek körét bővítettük a fogászati kezelések költségeinek részben vagy egészben történő kifizetésének lehetőségével, gyógyszertámogatás biztosításával,
megemeltük a tüzelőutalványok összegét 40 e Ft-ról 50 e Ft összegre,
a közcélú foglalkoztatásban az önkormányzat az állami támogatás felett 20 fő foglalkoztatását saját forrásból biztosítja,
a helyi lakásfenntartási támogatás havi 15.000.- Ft-os összegét a jogszabályi változás ellenére az önkormányzat megtartotta és jelentős saját forrásból továbbra is biztosítja,
fenntartotta a szociális kamatmentes kölcsön lehetőségét a helyi rendeletben meghatározott élethelyzetekre,
továbbra is biztosítja a helyi támogatás rendszerét, tüzelőolaj támogatását, fűtés korszerűsítését,
fenntartotta a közgyógyellátás rendszerét, de jogszabályi változás miatt annak módosítása 2006. júliustól szükségessé válik,
a gyermeket nevelő családok támogatására 2005. évtől önkormányzatunk biztosította nyári táborokban is az étkezés térítési díjak csökkentését hasonlóan a tanévben igénybe vehető mértékben,
létrehozta az Egyesített Szociális Intézmény keretén belül a Szociális Információs Irodát,
2004 ? 2005 évben 3 millió Ft összegben a bölcsődei játszóterek felújítását, a játékok cseréjét biztosította.

A Képviselő-testület módosította a munka nélküliek együttműködési kötelezettségéről szóló 2000. évben alkotott rendeletét és hozzá kapcsolódóan a szociális és pénzbeni támogatásokról szóló önkormányzati rendelet időskorúak járadékára, a rendszeres szociális segélyre, ápolási díjra vonatkozó néhány rendelkezését jogszabályi változások követése miatt.

Az önkormányzat a munka nélküliek foglalkoztatása elősegítése érdekében köz-hasznú és közcélú munkát szervez 1 éves foglalkoztatási időre.

A XV. kerületi egészségügy fejlesztése 2003 évtől a Képviselő-testület által jóváhagyott 5 éves egészségügyi koncepció alapján történik. 2004 évben sor került a szakorvosi és a Hősök úti rendelők fogászatainak felújítására és ezzel egy időben a felnőtt fogorvosi praxisok privatizálására is.

A 2005. évre tervezett felújítások nagy részét teljesíteni tudta az Egészségügyi Intézmény, ettől eltérést a műszerek, gépek, épületek nem várt meghibásodása, üzemzavara miatt kellett végrehajtani, eszközölni.

A 2006. évre tervezett felújítások, beszerzések közül a fontosabbakat kiemelném:

a szakrendelőben tovább folytatódik az épület felújítása, így az emeleti aula tisztasági festése, a szemészeti, orr-fül-gége szakrendelés helyiségeinek felújítása. Szükséges az idei évben is a szakrendelő épület gépészeti felújításának folytatása,
műszerek felújítása és cseréje az elavult gépek esetében a szájsebészeten a laboratóriumban, sebészeten, orr-fül-gégén folytatódna,
kiemelt fejlesztés lenne panorámaröntgen beállítása a szakrendelő fogröntgenébe,
szükséges tovább folytatni az épületek biztonságvédelmi rendszerének kiépítését, pl. a Rákos út 58. sz. alatt, az Őrjárat u. 1-5., a Szentmihályi út 17., a Fő u. 71. sz. alatti ingatlanokon,
a fogászati szakrendelések kulturáltabbá tétele érdekében 2006. évben a Hősök útja 3. sz. alatti fogorvosi rendelő felújítása valósulhat meg,
a Sződliget u-i gyermekrendelő és a Deák u. 2. sz. alatti felnőtt háziorvosi rendelők tisztasági festésére és felújítására is ez évben van lehetőség.

2005. évben a háziorvosok részére kiírt gép-műszer, berendezések cseréjére irányuló pályázat sikeresen lezajlott. A pályázat során 9 háziorvos, háziorvosok közössége, rendelő kapott vissza nem térítendő támogatást 40 – 200 e Ft összegben. 2006. évben a költségvetésbe szintén beterveztünk 2 millió Ft összeget e célra, a pályázat meghirdetésére szeptember hónapban fog sor kerülni, melyet várhatóan már az Egészségügyi Alapítvány bonyolít le.

Képviselő-testületünk ez év márciusában új körzethatár-rendeletet fogadott el. A jogszabályi előírásoknak megfelelően kialakításra került a felnőtt és gyermek fogorvosi körzethatár, mely természetesen nem érinti a lakosság szabad orvosválasztási jogát, de a fogorvosok a meghatározásra került utcanévjegyzék alapján kötelesek a körzetükben lakók fogászati ellátására. Egyúttal a védőnői körzetek is kialakításra kerültek, melyre azért volt szükség, mert a nevelési-oktatási központokba főállású védőnők felvételére került sor, ezzel viszont csökkent a területi védőnők száma. Így , az új rendelet alapján kerületünkben 40 háziorvosi, 15 gyermekorvosi, 17 felnőtt-fogorvosi, 6 gyermek-fogorvosi és 21 védőnői körzet került elfogadásra,

Összegezve: az elmúlt egy évben volt bőven tennivalónk, de ez az elkövetkezendő egy évben sem lesz másként. Több változás várható mind a szociális- mind az egészségügyet érintő törvényekben.

A Magyar Köztársaság Kormánya reformot akar az egészségügyben. Ennek célja, hogy Magyarországon is növekedjék az emberek testi-lelki egészségben megélt életkora, hogy mindenkinek azonos esélye legyen egészsége megőrzésére, és betegsége esetén a szükséges, magas szintű egészségügyi ellátásra.
Az emberek egészsége nem csak magánügy. Erős és versenyképes társadalom csak az egészségüket megőrizni, illetve helyreállítani képes emberekből állhat. Az egészségügy közügy, de nem csak közfelelősség. Politikánk e felelős partnerség elvére épül. Mivel az egészség javai olyan közjószágok, amelyek végső hordozója az egyén, ezért az egészség megőrzésének és helyreállításának lehetőségét az államnak kell megteremtenie, elsődleges felelősségét azonban az egyénnek kell viselnie.
Ezért az elkövetkező négy évben átfogóan megújítjuk az egészségügyet. A magán- és közfelelősség tisztázásával a szolgáltatási csomagok meghatározásával létrehozzuk a biztosítási alapon működő egészségügy szabályozási, intézményi működési, pénzügyi feltételeit.

Az egészségügy vonatkozásában az idei évben a két szakrendelő összevonásával összefüggésben felül kell vizsgálni a minimum feltételeknek történő megfelelést és szükség esetén év végéig a hiányzó eszközök, műszerek beszerzését végre kell hajtani, továbbá az Egészségügyi Intézmény 2006. január 1-től történt átszervezése és a volt Észak-Pesti Kórház szakrendelőjével történő összevonása szükségessé teszi az Egészségügyi Intézmény szervezeti és működési szabályzatának átdolgozását és Képviselő-testületi jóváhagyását.

A szociális területen is lesz bőven feladatunk, mivel a törvény szerint több új intézményt kell létrehoznunk (pszichiátriai- és szenvedélybetegek átmeneti otthona, fogyatékos személyek gondozóháza), valamint ki kell dolgoznunk, és biztosítanunk kell ezek működési feltételeit.
Tisztelt Ünneplő Kollégák! Az elmúlt egy évben végzett példamutató munkájukat szeretném az Önkormányzat és a Polgármesteri Hivatal vezetése nevében megköszönni, és -anyagi lehetőségeinkhez mérten- szeretnénk az ezt követően átadandó jutalmakkal, kitüntetésekkel elismerni lelkiismeretes, áldozatos munkájukat.

Reiszné Naszádi Magdolna ekkor osztotta meg azt az örömhírt a hallgatósággal, mely szerint
a délelőtt folyamán Dr. Jancsó Tamás laborvezető a Pro Sanitate kitüntetést vehette át nyugállományba vonulása alkalmából a minisztériumban. Ez a kitüntetés az egészségügyi miniszter által adományozott legmagasabb szakmai elismerés.
Az ünneplést követően a kerületi díjak, jutalmak átadása következett.

A XV. kerületi Önkormányzat Képviselő-testülete ?Kerület Jövőjéért? díjat adományozott az egészségügy és szociális területen azon személyek részére, akik a kerület lakosságának egészségügyi illetve szociális ellátásában, a lakosság egészségének megóvásában, az egészséges életmódra nevelésben, a gyógyító-megelőző tevékenységben valamint a szociálpolitika ránk háruló feladataiban példamutató módon kiemelkedő eredményeket értek el. A Képviselő-testületi határozat értelmében, e díjban 6 fő részesülhet évente.

A ?Kerület Jövőjéért? díjat Hajdu László polgármester úr adta át.
-dr. Szabó Márta szemész szakorvosnak.
Dr. Szabó Márta 1963-ban végzett a Budapesti Orvostudományi Egyetem Általános Orvosi karán. A Gyáli úti kórházban, mint orvosgyakornok dolgozott, majd 1964-től 35 éven keresztül folyamatosan részt vett a Ferihegyi repülőtér startorvosi szolgálatában. 1968-ban szemészeti szakvizsgát tett, majd szakfőorvosként dolgozott a Délpesti kórház rendelőintézetében. 1980-tól az Uzsoki Kórház szemészeti ambulancia vezetője. 1994-től dolgozik kerületünkben, Ő indítja az Észak-Pesti Kórház szemészetén a járóbeteg szakrendelést. Közben szemészeti alapismereti tárgyat oktat az optikusképzőben. Az általa írt tankönyvét ma is oktatják a szakiskolákban.

-Horányi Ildikó laboratóriumi vezető asszisztensnek
Horányi Ildikó 1972 óta dolgozik kerületünkben, az Egészségügyi Intézményben. Itt ismerkedett meg a szakma szépségével, s kötelezte el magát e szép és nem könnyű hivatás mellett. Rendszeresen részt vesz a kerület társadalmi életében. 1979 óta vezető asszisztensként dolgozik, mely nem kis felelősség. Együttműködői kézségének köszönhetően a laboratórium munkája zökkenőmentesen zajlik. Nagy részt vállalt a laboratórium informatikai rendszerének kialakításában, felújításában, és lelkesen segíti az új kollégákat is a betanulásban. Kollégáival jó a kapcsolata, rendszeresen részt vesz az Egészségügyi Intézmény immár hagyománnyá vált ?Egészségnapi rendezvényein?, valamint továbbképzéseken, kongresszusokon, melyek tovább növelik szakmai tudását.

-Egerszegi Gyöngyi háziorvosi asszisztensnek

Egerszegi Gyöngyi 20 éve dolgozik kerületünkben asszisztensként, a Kossuth utcai háziorvosi rendelőben. Körzetében a betegek elégedettek munkájával, mindig segítőkész, szívén viseli a betegek és az idős emberek sorsát, akik bizalommal fordulhatnak hozzá. Tudását folyamatosan bővíti, jelenleg az Egészségügyi Főiskola végzős hallgatója.

-Raszkievicz Lászlóné az Egyesített Bölcsődék igazgatóhelyettese. Raszkievicz Lászlóné 1962 óta dolgozik az egészségügyben, 1977 szeptemberétől gondozónőként az Árendás közi bölcsődében. A gyermekeket nagy szeretettel gondozta, nevelte, féltő gonddal kísérte fejlődésüket. Munkájával, közvetlen és segítőkész magatartásával a munkatársak bizalmát kiérdemelve 1979-ben szakszervezeti bizalmivá választották, majd 1981-ben egyhangúan megválasztották az SzB titkári nehéz és fontos tisztségre. Azóta is négyévenként újra választják. Nagyon sokat tett a bölcsődei dolgozók erkölcsi és anyagi megbecsüléséért, mindig hallatta hangját különböző fórumokon, sőt országos rendezvényeken is.
1982-ben megbízást kapott az Egyesített Bölcsődék vezető helyettesi teendőinek ellátására, jelenleg is ebben a munkakörben lát el fontos és felelősségteljes feladatokat. Szívvel-lélekkel a közösségért dolgozik, munkája pontos, megbízható, empátiás kézsége követésre méltó. Munkatársai bizalommal fordulnak hozzá nemcsak hivatalos, de egyéb problémáikkal is. A társszervezetekkel, az Önkormányzattal a Gyermekvédelem- és a kerületi ÁNTSZ munkatársaival nagyon jó, hatékony kapcsolatot alakított ki.

-Benedek Istvánnénak, a XV. kerületi Egészségmegőrző Egyesület elnökének
Benedek Istvánné alapította a XV. kerületi Egészségmegőrző Egyesületet. Az Egyesület tevékenységi körében megszervezte az idős, egyedülálló beteg emberek látogatását. A látókörébe került kisnyugdíjasok részére segít az üdülési csekkek megszerzésében, évente 180-200 idős embert kísér gyógykezelésekre, Gyulára, Hajdúszoboszlóra, a foglalásokat, a vonatjegyeket intézi. Több vidéki nyugdíjas klubbal felvette a kapcsolatot, csereüdüléseket, programokat, cserelátogatásokat szervez. Az Egyesület rendezvényein, Nőnap, Anyák Napja megtartásakor családias hangulatot teremt. Szervezésében az egyházi- és egyéb társadalmi ünnepek méltóképpen kerülnek megrendezésre, de több Ki-Mit Tud vetélkedőre is ?beszervezi? a nyugdíjasokat. Folyamatos kapcsolatot tart a területi képviselővel, számos programot szerveznek közösen.
-Makrai Jánosné.
Makrai Jánosné 1976-tól vesz részt a kerület szociális és családvédelmi tevékenységében. Korábban mint a Szociális Bizottság tagja lakásellenőrzésben és környezetfelmérésben vállalt szerepet. 1994-től a Szociális és Egészségügyi Bizottságok tagjaként végezte ezeket a feladatokat, majd 2002-től a Lakásgazdálkodási Bizottság tagjaként tevékenykedik. Több mint 30 éve dolgozik a kerület közös céljaiért, tíz éve nyugdíjasként idejének nagy részét ma is erre fordítja.

Ezt követően a polgármester az elmúlt időszakban a kerületben végzett kiemelkedő teljesítményük alapján polgármesteri dicséretben részesítette:
-Horváth Józsefné gondozónőt, az Értelmi Fogyatékosok Napközi Otthonának munkatársát.
Horváth Józsefné 1993. szeptember 01-e óta dolgozik az Értelmi Fogyatékosok Napközi Otthonában középsúlyos értelmi sérült fiatalokkal gondozónőként. Második szakképesítését 2004-ben szerezte meg. Munkáját nagy odafigyeléssel, hozzáértéssel, precízen végzi. Az ÉNO által kísérleti jelleggel elindított ?integrált munkaprogram? szervezésében és végrehajtásában is folyamatosan aktív szerepet vállal. Az intézmény kulturális programjainak szervezésébe elsőként bekapcsolódik. A mindennapok során a gondozottaknak számítástechnikai, ének, egészségismeret és háztartási ismeretek foglalkozásokat tart, rendszeresen kerékpározik a fiatalokkal. Mind a szülőkkel, mind a kollégáival és a gondozottakkal a kapcsolata kifogástalan.

-Kain Dénesné közalkalmazottat, a Szociális Foglalkoztató munkatársát
Kain Dénesné 2002-től dolgozik a Szociális Foglalkoztató kötészeti egységénél. Feladata a bedolgozói jogviszonyban levő otthoni dolgozók részére vállalt munkák minőségben és határidőben történő elkészítésének biztosítása, betanítása, koordinálása. A lakáson dolgozók többnyire megváltozott munkaképességű és nyugdíjas egyének, akik állapotuk miatt sok problémával küzdenek. Kain Dénesné a rábízott feladatokat körültekintően, magas színvonalon látja el. Segítőkész, szociális érzékenysége példamutató, munkaköri feladatán túl is támogatást biztosít a rászorulók egyéni problémáinak megoldásában.

-Szabó Sándorné szakácsnő, az Egyesített Bölcsődék munkatársa.
Szabó Sándorné 1979 óta dolgozik a kerületi bölcsődéknél. 1992-től a Nádastó parki központi konyha szakácsnője. Munkája terén pontos, megbízható. Mindig figyelemmel kíséri a gyermekeknek előírt tápanyagféleségek változatosságát. Fogékony az ajánlott új ételféleségek bevezetésére, a gyermekek korszerű táplálkozását szívügyének tekinti. A vele együtt dolgozóknak átadja gyakorlati tapasztalatait, segíti az új dolgozókat. Mindig arra törekszik, hogy az élelmezés, a megrendelt árú, a megfőzött étel kifogástalan legyen és a bölcsődés-, óvodás gyermekek változatos, ízletes ételt kapjanak. A bölcsőde közösségi életében is aktívan vállal szerepet.

A polgármesteri dicséreteket követően hűségjutalmat adott át Király Csaba alpolgármester. és Dr. Neszt Kálmán főigazgató főorvos úr.

10 éves hűségjutalomban részesül:
Szafián Melinda fogászati asszisztens
Csabáné Wissnyi Hoffmann Zsófia védőnő
Dr. Nagy Jánosné védőnő
Torzsáné Kónya Erika laboratóriumi asszisztens
Ádányné Békési Katalin nőgyógyászati asszisztens
Dr. Wallner Éva osztályvezető főorvos, Kardiológiáról
Szemán Éva ápolási igazgató
Németh Jánosné titkárnő, az Egészségügyi Intézmény Főigazgatóságáról
Dr. Peti Erzsébet az Addiktológiai Intézet osztályvezető főorvosa
Vidinszky Mihály karbantartó lakatos
Boczföldi Alfrédné telefonközpontos
Holeczné Zám Anikó ápolási igazgató
Dr. Bende Ibolya diabetológus szakorvos
Dr. Sebestyén Júlia osztályvezető főorvos, Diabetológia Szakrendelésről
Karácsony Istvánné csoportvezető asszisztens
Márk Éva Erzsébet gyógytornász
Ughy Mihályné kartonozó

20 éves hűségjutalomban részesül:
Tolmácsiné Oldal Gabriella fogászati asszisztens
Dr. Halmay László gyermekfogász szakorvos, megbízott csoportvezető

25 éves hűségjutalomban részesül:
Dr. Neszt Kálmán az Egészségügyi Intézmény főigazgató, főorvosa
Dr. Alföldi Ibolya osztályvezető főorvos, Tüdőgondozó Intézetből
Dr. Szunyoghy János orvosigazgató, a Nőgyógyászat osztályvezető főorvosa
Szirmai Ildikó szájsebészeti asszisztens
Vargáné Pavuk Erzsébet védőnő
Kemenesné Verebes Gyöngyi csoportvezető asszisztens Fizikótherápia Szakrendelésről
Sonkovics Györgyné röntgen asszisztens

30 éves hűségjutalomban részesül:
Katona Sándorné technikai dolgozó, a Rákos úti Szakrendelőből
Balogh András anyaggazdálkodó a Gazdasági Igazgatóságról

40 éves hűségjutalomban részesül:
Griznár Istvánné fogászati asszisztens Hősök Fogászatról
Dr. Bálint Sándor osztályvezető főorvos Ideggyógyászat Szakrendelésről

Az Egyesített Bölcsődékből a hűségjutalmakat Király Csaba alpolgármester úr és Zsuppán Lászlóné igazgató asszony adta át.

20 éves hűségjutalomban részesül:
Benczéné Pázmándi Erika gondozónő, Nádastó parki bölcsődéből
Gyulai Sándorné gondozónő, Kontyfa utcai bölcsődéből
Kalocsai Lajosné gondozónő, Kontyfa utcai bölcsődéből

25 éves hűségjutalomban részesül:
Danis Győzőné gondozónő, Fő úti bölcsödéből
Patai Józsefné technikai dolgozó, Wesselényi utcai bölcsődéből
Tóth Károlyné vagyongazdálkodó, Nádastó parki bölcsődéből

30 éves hűségjutalomban részesül:
Benefi Mártonné gondozónő, Arany János utcai bölcsődéből

35 éves hűségjutalomban részesül:
Szabó Sándorné szakácsnő, Nádastó parki bölcsődéből

40 éves hűségjutalomban részesül:
Szelestyán Jánosné a Bezsilla bölcsőde vezetője

45 éves hűségjutalomban részesül:
Dravucz Kálmánné gazdasági ügyintéző, Nádastó parki bölcsődéből

Az Egyesített Szociális Intézményből a hűségjutalmakat Király Csaba alpolgármester úr és Osgyány Éva igazgató asszony adta át.

10 éves hűségjutalomban részesül:
Tánczos Zsuzsanna a Munkanélküli Fiatalok Tanácsadó Irodájának vezetője
Bondár Imréné gondozónő
Kiss Györgyné gondozónő
Urbán Beatrix szociális munkás

20 éves hűségjutalomban részesül:
Tátrainé Viola Viola gondozónő

25 éves hűségjutalomban részesül:
Kató Lászlóné klubvezető

Az idei évben is lehetőség nyílt arra, hogy a Szociálpolitikai és Egészségügyi Bizottság intézményenként 6-6 fő munkatársat kiemelkedő minőségű munkájuk elismeréseként, vásárlási utalvány formájában elismerésben részesítsen a polgármester úr döntése alapján.
Az elismeréseket Hajdu László polgármester úr és Marsovszky Györgyné a Szociálpolitikai és Egészségügyi Bizottság elnöke adta át.

A Szociális Foglalkoztató munkatársai közül ebben az elismerésben részesül:
Hamacsek Attila gépkocsivezető
Szemánné Komjáthy Szilvia pénzügyi ügyintéző
Szlávik Bernadett könyvelő
Wéber Attila gépjármű vezető
Zaorálné Megyesi Ilona munkaszervező
Csík Miklós a kötészeti egység vezetője

Az Egyesített Szociális Intézmény munkatársai közül ebben az elismerésben részesül:
Bondár Imréné a Házigondozó Szolgálat munkatársa
Tánczos Zsuzsanna a Munkanélküli Fiatalok Tanácsadó Irodájának a vezetője
Balogh Réka a Fejlesztő Napközi Otthon munkatársa
Urbán Beatrix a ?FIÓKA? munkatársa
Hirschné Dula Zsuzsanna az igazgatóság dolgozója
Takács Péter klinikai szakpszichológus, a Családsegítő Szolgálat munkatársa

Az Egészségügyi Intézmény következő munkatársai részesülnek ebben az elismerésben:
Peták Mariann pszichiátriai gondozó
Pataki Zoltánné bőrgyógyászati asszisztens
Pilár Katalin addiktológiai asszisztens
Karácsony Istvánné a diabetológiai szakrendelés asszisztense
Váradi Györgyné a fizikóterápia szakrendelés asszisztense
Finta Erika a Gazdasági Igazgatóság titkárnője

Az Egyesített Bölcsődék 6 munkatársa is ebben az elismerésben részesül:
Szabó Lászlóné csoportvezető gondozónő, az Arany János utcai bölcsődéből
Török Mihályné bölcsődevezető helyettes, Fő úti bölcsődéből
Horváth Albertné csoportvezető gondozónő, Kavicsos közi bölcsődéből
Bari Elemérné konyhai dolgozó, a Kontyfa utcai bölcsődéből
Kovács Ferencné csoportvezető gondozónő, a Nádastó parki Bölcsődéből
Ivánka Lászlóné gondozónő, a Nádastó parki bölcsödéből

A jutalmak és kitüntetések átadását követően Hajdu László polgármester mondott pohárköszöntőt, melyben kiemelte ennek az ünnepnek a fontosságát.
-Első alkalommal van, hogy együtt ünnepelnek a Rákos úti, a Szentmihályi úti és az Őrjárat utcai egészségügyi dolgozók a bölcsődék, óvodák, szociális intézmények munkatársaival. A polgármester külön kihangsúlyozta, hogy manapság sem könnyebb az ovikban, bölcsikben dolgozni, mint 10-20-30 évvel ezelőtt.
– Ám csak elhivatott emberek dolgozhatnak ezeken a területeken is, akik munkájukra igényesek.
A pohárköszöntőt követően állófogadáson látta vendégül a hivatal vezetése az ünneplőket.

Kapcsolódó hírek:

Képes beszámoló