Menu

Rekord az emlékfutáson

2019.10.23.

Soha ennyien nem futották még le a kerületben az október 23-a előtt tisztelgő 1956 métert.

Szikrázó napsütés és közel kétezer résztvevő várta szerda reggel annak az emlékfutásnak a rajtját, amelyet a XV. kerületi önkormányzat és a Budapesti Atlétikai Szövetség rendezett az 1956-os forradalom évfordulója alkalmából. A rendezvény fővédnöke Cserdiné Németh Angéla polgármester volt. A futók, akik a helyszíni regisztrációt követően feliratos karkötőt és rajtszámot, a célba érkezéskor pedig egy müzliszeletet és ásványvizet kaptak, a közös bemelegítés után Tóth Imre önkormányzati képviselő rajtjelére indultak el a Budai II. László Stadionból, és ide is érkeztek vissza. A demonstrációs futás 1956 méteres távját zárt, biztosított útvonalon – Stadion – Epres sor – Fő út – Öregfalusi u. – Kisfaludy u. – Epres sor – Cserba Elemér u. – Fazekas sor – Szentmihályi út (benzinkút) – Széchenyi tér (Bányász park) – Stadion – tették meg. A résztvevők a célba érkezés után tombolasorsoláson vehettek részt, ahol sportszereket (hátizsákok, focilabdák, kosárlabdák, tollasütők, termoszok stb.) nyerhettek, a fődíj pedig családi belépő volt a Fővárosi Állat- és Növénykertbe, a Csodák Palotájába, valamint az Aquaworld Resort Budapest Hotel és Élményfürdőbe.

Gratulálunk a résztvevőknek, és köszönjük a szervezők munkáját.