Menu

Kulcsár Győző újabb nagy sikere

2012.12.11.

A Rákospalotán élő Kulcsár Győző négyszeres olimpiai és háromszoros világbajnok párbajtőröző, majd szövetségi kapitány nyerte sport kategóriában a Prima Primissima díjat, melyet idén tizedik alkalommal osztottak ki.

A 2004-ben a Nemzet Sportolói közé is beválasztott 72 esztendős szakember ezzel újabb sikert könyvelhetett el, hisz egy nemes versenyben dr. Magyar Zoltán kétszeres olimpiai bajnok tornász és Portisch Lajos olimpiai bajnok sakkozó előtt sikerült a közönségtől a legtöbb szavazatot kapnia. A kiváló sportember számára ez a díj némi elégtételt is jelenthet, hisz februárban a Magyar Vívó Szövetség vezetése úgy döntött, hogy nyolcévnyi tagságot követően nem őt jelöli a Magyar Olimpiai Bizottságba. Ennek hatására Kulcsár Győző még az olimpia előtt lemondott a párbajtőrözők szövetségi kapitányi posztjáról.